Vedoucí ekonomický index v USA vzrostl, zotavování ekonomiky by mělo pokračovat

Date:

Share post:

Vedoucí ekonomický index v USA zaznamenal ke konci loňského roku solidní růst, což signalizuje, že růst americké ekonomiky bude pokračovat i přes problémy způsobené pandemií nového koronaviru a očekávanému zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky. Poukázaly na to údaje, které koncem týdne zveřejnil institut Conference Board.

Institut informoval, že klíčový index hlavních ekonomických ukazatelů (Leading Economic Index – LEI), který předpovídá vývoj ekonomiky USA v následujících šesti měsících, vzrostl v prosinci o 0,8 % po 0,7 procentním růstu v předchozím měsíci. Údaje jsou v souladu s očekáváními ekonomů.

„Index ukončil rok 2021 na rostoucí trajektorii, což naznačuje, že ekonomika bude v příštích měsících pokračovat v růstu,“ řekl Ataman Ozyildirim z Conference Board. Tempo růstu se však podle něj může za 1. kvartál mírně zpomalit, jelikož na ekonomiku bude na jedné straně tlačit nová varianta koronaviru omikron, nedostatek pracovníků ve firmách, inflační tlaky a očekávané zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu.

Conference Board odhaduje, že americká ekonomika dosáhne v 1. kvartálu růstu na úrovni 2,2 %. Za celý rok počítá institut s ekonomickým růstem o 3,5%.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...