Kryptoměny pokračují v pádu, cena bitcoinu klesla na 34.000 USD

Date:

Share post:

Kryptomeny pokračují v prudkém pádu. Cena největší a nejznámější digitální měny, bitcoin, v sobotu klesla téměř na 34.000 USD (29.961 eur) a pohybuje se přibližně 50% pod svým rekordním maximem z listopadu 2021.

Cena bitcoinu se dostala až na 34.042 USD. Později smazal část ztrát a v sobotu kolem poledne středoevropského času se prodával s minusem 8,75 % (za 24 hodin) po 35.401,94 USD. Výrazně se oslabila další krypto aktiva. Druhá největší digitální měna ether se obchodovala kolem 2440 USD.

Kryptomeny následovaly páteční (21. 1.) negativní trend z Wall Street. Hlavním důvodem jsou očekávání, že americká centrální banka (Fed) začne v boji s inflací zpřísňovat měnovou politiku, přičemž cyklus zvyšování sazeb zřejmě spustí už březnu. Investoři se proto zbavují rizikových aktiv, mezi něž patří akcie i kryptoměny.

Kryptomeny se oslabují již od listopadu, od kdy jejich celková tržní kapitalizace padla již o více než 1 bilion USD. Bitcoin od listopadu, kdy se dostal až na rekordních kolem 69.000 USD, již ztratil více než 50% a jeho tržní kapitalizace se snížila o více než 600 miliard USD.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...