Jak probíhá montáž fotovoltaiky?

Date:

Share post:

Popularita fotovoltaických elektráren v posledních letech výrazně roste, s tím roste i počet dotazů zájemců o ní, mezi něž patří i vlastní postup montáže fotovoltaiky. Pokud chcete i vy vědět, na co se před instalací fotovoltaiky připravit a jaké kroky tento proces zahrnuje, podívejte se na následující řádky.

Přípravné fáze před instalací fotovoltaiky

Montáž fotovoltaiky, a především její výběr a plánování jejího umístění se nedá uskutečnit jen tak přes noc. Aby byl její provoz maximálně efektivní je potřeba předem naplánovat všechna technická řešení, a navíc celý proces doprovází i určitá administrativa. Celý proces od podpisu smlouvy po uvedení do provozu většinou trvá několik měsíců.

Když se rozhodnete pro pořízení fotovoltaiky, je vhodné oslovit o nabídku spolehlivého dodavatele. Ten vám může poskytnout přibližnou cenovou nabídku na základě informací, které od vás obdrží. Pokud budete s nezávaznou nabídkou, kterou obdržíte souhlasit můžete pokročit dále

Dodavatel řešení fotovoltaické elektrárny následně naplánuje návštěvu technika u vás doma nebo v jiném objektu, kde má být fotovoltaická elektrárna umístěna. Ten zhodnotí umístění vašeho domu, jaké varianty fotovoltaických elektráren jsou pro vás vhodné, ale i jejich umístění a rozvody elektroinstalace. Na základě těchto dat vám vyhotoví protokol o prohlídce a vy už můžete očekávat smlouvu o dílo a následně i zálohovou fakturu.

Ještě před vlastní instalací fotovoltaické elektrárny je nezbytné zažádat současného distributora elektrické energie o souhlas s připojením fotovoltaické elektrárny. Distributor pak má 30 dní na vyjádření.

Až po schválení připojení fotovoltaické elektrárny je pak zpracována projektová dokumentace a po jejím schválení je možné konečně začít stavět. Možná se vám zdá celý proces velmi náročný, ale nemusíte se jej bát, pokud si zvolíte spolehlivého dodavatele, třeba fotovoltaická elektrárna s Innogy je prakticky bez starostí.

Proč je správný výběr místa pro umístění fotovoltaických panelů nezbytný?

Aby byl výkon fotovoltaické elektrárny skutečně efektivní, je správné umístění fotovoltaických panelů opravdu nezbytný. Ačkoli se fotovoltaické panely nejčastěji umisťují na šikmé střechy, ne vždy je toto umístění vhodné. Střecha totiž může být zastíněná vysokou okolní zástavbou, vzrostlými stromy nebo orientovaná na nevhodnou světovou stranu. Ideální sklon pro fotovoltaické panely činí 15 ° a nejvhodnější je orientovat je na jih.

Díky kvalitním spojovacím materiálům a pokročilým konstrukcím je možné fotovoltaické panely dnes instalovat na střechy ploché a ve hře pak stále je i instalace fotovoltaických panelů třeba na zahradu.

Co následuje po instalaci před vlastním zprovozněním fotovoltaické elektrárny?

Vlastní instalace fotovoltaické elektrárny trvá na místě obvykle 2-4 dny, poté je potřeba požádat distributora elektrické energie o výměnu elektroměru. Zároveň proběhne i inspekce před zapojením fotovoltaické elektrárny. Doklad o výměně elektroměru a z inspekce pak budete potřebovat k žádosti o dotaci z Nové zelené úsporám, pokud o ni budete chtít žádat.

- Reklama -PR články

Další články autora

Komerční nemovitosti v pronájmu Praze s centrální polohou pro logistiku a distribuci

Komerční nemovitosti v pronájmu v Praze s centrální polohou pro logistiku a distribuci hrají klíčovou roli v efektivním...

Stavební kameny 21. století jsou plasty

Plasty jsou dnes nepostradatelným materiálem, který hraje klíčovou roli ve všech oblastech moderního světa. Jejich využití je tak...

Celopolep automobilu wrap fólií dodá na atraktivitě

Celopolep automobilu wrap fólií se stává stále populárnější volbou mezi majiteli vozidel, kteří chtějí své auto nejen ochránit...

Trendy střihy a barvy pro dokonalý vzhled

Profesionální kadeřnické služby jsou nedílnou součástí péče o vlasy a celkový vzhled. Kvalitní kadeřníci disponují znalostmi a dovednostmi,...