Argentina vyvezla loni víno za rekordních přes 800 milionů. USD

Date:

Share post:

Argentina zaznamenala loni rekordní vývoz vína, pod což se podepsala zejména poptávka ve Spojených státech, Brazílii či v Británii. Informovalo o tom o víkendu argentinské ministerstvo zahraničních věcí, které citovala agentura AFP.

Jak ministerstvo uvedlo, v roce 2021 vyvezla Argentina lahvové víno v hodnotě 817 milionů USD (719,95 milionu eur), což představuje historické maximum. Předchozí rekord zaznamenala v roce 2012, ve kterém vyvezla víno v hodnotě 786 milionů USD.

V největší míře směřovalo argentinské víno do Spojených států, Brazílie a Kanady a v případě evropských trhů do Británie a Nizozemska, ukázala zpráva ministerstva, která vycházela z údajů argentinského vinohradnického institutu INV. Vývoz se ve srovnání s rokem 2020 zvýšil také do Číny, Mexika, Paraguaje, Francie a Švýcarska, přičemž největší zájem byl o odrůdy Malbec, Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

Rok 2021 byl pro Argentinu z pohledu obchodu celkově úspěšný. Země v něm zaznamenala obchodní přebytek téměř 15 miliard USD, což je jeden z největších obchodních přebytků jihoamerické ekonomiky za poslední desetiletí.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...