Plazmová řezačka: Precizní vyřezávání kovových předmětů

Date:

Share post:

Plazmová řezačka je elektrické zařízení, u kterého dochází elektrickým obloukem k ionizaci přiváděného plynu. Vzniká tak plazma (horký ionizovaný plyn), díky které lze účinně tavit kovové materiály.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je tvořena elektrickým zdrojem a plazmovým hořákem. Do plazmového hořáku je přiváděn stlačený vzduch. Ve zdroji řezačky vzniká vysoké napětí, které je přiváděno do ionizační komory plazmového hořáku. V ionizační komoře poté vzniká elektrický oblouk. Do oblouku je vháněn stlačený vzduch, který je obloukem ionizován. Plazma s vysokou teplotou umožňuje relativně snadné a rychlé tavení kovu pro dělení kovových materiálů a podobné činnosti.

Péče o řezačku

Při výběru plazmové řezačky byste vždy měli dbát na kvalitu přívodu stlačeného vzduchu. Vzduch by měl být co nejsušší, bez obsahu vody a olejových par. Ty by totiž mohly znečistit ionizační komoru hořáku. Čistotu vzduchu lze zajistit umístěním kombinované jednotky na výstup kompresoru či vstup řezačky. Kvalitnější plazmový řezací stroj má tuto jednotku již zabudovanou v základní výbavě, nebudete tak muset řešit nic navíc.

Plasmová řezačka

Díky moderní technologii je umožněno zapalování oblouku vysokofrekvenčním vysokým napětím HF. Dochází tak k bezkontaktnímu zapálení. Dříve bylo nutné kontaktní zapalování, které opotřebovávalo trysky a bylo nutné je často měnit. V této době je však dostupná kvalitní a spolehlivá plasmová řezačka, která poskytuje skvělé vlastnosti a najde využití v různých oborech. Vyplatí se investovat do dražších řezaček, abyste si ušetřili další náklady v budoucnosti.

Plasmový řezací stroj je vybavením, které je využíváno zejména řemeslníky, ovšem využití najde třeba i u umělců. Jde totiž o zařízení, díky kterému zvládnete vyřezat libovolné tvary a otvory do plechů.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...