Plazmová řezačka: Precizní vyřezávání kovových předmětů

Date:

Share post:

Plazmová řezačka je elektrické zařízení, u kterého dochází elektrickým obloukem k ionizaci přiváděného plynu. Vzniká tak plazma (horký ionizovaný plyn), díky které lze účinně tavit kovové materiály.

Plazmová řezačka

Plazmová řezačka je tvořena elektrickým zdrojem a plazmovým hořákem. Do plazmového hořáku je přiváděn stlačený vzduch. Ve zdroji řezačky vzniká vysoké napětí, které je přiváděno do ionizační komory plazmového hořáku. V ionizační komoře poté vzniká elektrický oblouk. Do oblouku je vháněn stlačený vzduch, který je obloukem ionizován. Plazma s vysokou teplotou umožňuje relativně snadné a rychlé tavení kovu pro dělení kovových materiálů a podobné činnosti.

Péče o řezačku

Při výběru plazmové řezačky byste vždy měli dbát na kvalitu přívodu stlačeného vzduchu. Vzduch by měl být co nejsušší, bez obsahu vody a olejových par. Ty by totiž mohly znečistit ionizační komoru hořáku. Čistotu vzduchu lze zajistit umístěním kombinované jednotky na výstup kompresoru či vstup řezačky. Kvalitnější plazmový řezací stroj má tuto jednotku již zabudovanou v základní výbavě, nebudete tak muset řešit nic navíc.

Plasmová řezačka

Díky moderní technologii je umožněno zapalování oblouku vysokofrekvenčním vysokým napětím HF. Dochází tak k bezkontaktnímu zapálení. Dříve bylo nutné kontaktní zapalování, které opotřebovávalo trysky a bylo nutné je často měnit. V této době je však dostupná kvalitní a spolehlivá plasmová řezačka, která poskytuje skvělé vlastnosti a najde využití v různých oborech. Vyplatí se investovat do dražších řezaček, abyste si ušetřili další náklady v budoucnosti.

Plasmový řezací stroj je vybavením, které je využíváno zejména řemeslníky, ovšem využití najde třeba i u umělců. Jde totiž o zařízení, díky kterému zvládnete vyřezat libovolné tvary a otvory do plechů.

- Reklama -PR články

Další články autora

Víte, kde koupit kvalitní hydraulické agregáty pro široké spektrum použití?

Společnosti potřebují hydraulické agregáty k mnoha svým činnostem. Díky tomu je možné najít jejich pestré spektrum tak, aby si...

Hydraulické zvedací plošiny jsou neocenitelné při nakládce a vykládce zboží

Určitě už jste viděli užitková vozidla, která jsou vybavena hydraulickou zvedací plošinou. Díky ní může být i těžké...

LANXESS zařazen na seznam společností úspěšně snižujících uhlíkovou stopu

Společnost LANXESS, která vyrábí speciální chemikálie, získala ocenění „Energy Conservation and Emission Reduction Effectiveness Award“ a byla zařazena...

Nové produkty a řešení pro udržitelnou výrobu pneumatik

Produkty společnosti LANXESS zaměřené na udržitelnou výrobu pneumatik představeny na veletrhu Tire Technology Expo 2023 Bezsilikonové separační prostředky pro...