Ceny ropy koncem týdne klesly, za celý týden však vzrostly zhruba o 2 %

Date:

Share post:

Ceny ropy v závěru týdne klesly, vývoj na jeho začátku však vedl k celotýdennímu růstu už pátý týden po sobě. Od začátku roku se ceny ropy zvýšily přibližně o 10 %, přičemž během tohoto týdne vyskočily na 7leté maximum.

Vývoj na trhu v závěru týdne ovlivnil nečekaný růst zásob ropy a benzínu ve Spojených státech. Podle ministerstva energetiky se zásoby ropy zvýšily v minulém týdnu poprvé od listopadu a zásoby benzínu vyskočily na 11měsíční maximum. Pod pokles cen na závěr týdne se podepsal také výběr zisků investory poté, co ceny suroviny v předchozích dnech dosáhly nejvyšší úrovně od října 2014.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v březnu dosáhla na závěr pátečního obchodování (21. 1.) 87,89 USD (77,45 eura) za barel (159 litrů). Oproti předchozí uzávěrce to znamená pokles o 49 centů (0,55 %).

Cena americké ropy WTI uzavřela páteční obchodování na úrovni 85,14 USD/barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to znamená pokles o 41 centů nebo 0,48 %.

Za celý týden však zaznamenala cena WTI růst zhruba o 2 % a ve stejném rozsahu vzrostla i cena ropy Brent. Vývoj cen v předchozích dnech ovlivňovalo zejména zvýšené napětí na Blízkém východě a ve východní Evropě, přičemž oba regiony se významnou měrou podílejí na dodávkách ropy.

- Reklama -PR články

Další články autora

Revize elektro – spotřebiče, rozvody, instalace a další zařízení

Revize elektrospotřebičů a rozvodů jsou velmi důležité, zajišťují totiž bezpečný chod zařízení. Nepodceňujte proto pravidelné kontroly. Jediná firma...

Brzdové třmeny: Repase brzdičů nabízí řadu výhod

Při opravě brzd, konkrétně brzdových třmenů se vyplatí repase. Nemusíte investovat do nových brzdičů, oprava vás vyjde levněji,...

Prodej zavedené firmy: Profesionální pomoc pro bezproblémový prodej

Prodej zavedené firmy je provázen řadou formalit, ve kterých může být složité se orientovat. Proto je dobré využít...

Hledáte společnost, která vám zhotoví kompletně celou střechu na klíč nebo některou z dalších staveb ze dřeva?

Máte-li rodinný dům, zahrádku nebo třeba chatu na venkově, snadno se můžete dostat do situace, v níž potřebujete tesařské...