Ceny ropy koncem týdne klesly, za celý týden však vzrostly zhruba o 2 %

Date:

Share post:

Ceny ropy v závěru týdne klesly, vývoj na jeho začátku však vedl k celotýdennímu růstu už pátý týden po sobě. Od začátku roku se ceny ropy zvýšily přibližně o 10 %, přičemž během tohoto týdne vyskočily na 7leté maximum.

Vývoj na trhu v závěru týdne ovlivnil nečekaný růst zásob ropy a benzínu ve Spojených státech. Podle ministerstva energetiky se zásoby ropy zvýšily v minulém týdnu poprvé od listopadu a zásoby benzínu vyskočily na 11měsíční maximum. Pod pokles cen na závěr týdne se podepsal také výběr zisků investory poté, co ceny suroviny v předchozích dnech dosáhly nejvyšší úrovně od října 2014.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v březnu dosáhla na závěr pátečního obchodování (21. 1.) 87,89 USD (77,45 eura) za barel (159 litrů). Oproti předchozí uzávěrce to znamená pokles o 49 centů (0,55 %).

Cena americké ropy WTI uzavřela páteční obchodování na úrovni 85,14 USD/barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to znamená pokles o 41 centů nebo 0,48 %.

Za celý týden však zaznamenala cena WTI růst zhruba o 2 % a ve stejném rozsahu vzrostla i cena ropy Brent. Vývoj cen v předchozích dnech ovlivňovalo zejména zvýšené napětí na Blízkém východě a ve východní Evropě, přičemž oba regiony se významnou měrou podílejí na dodávkách ropy.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak zvyšovat svoje úspěchy v on-line světě

V dnešní moderní době je pro úspěch každé firmy nezbytné mít silnou online přítomnost. A jedním z klíčových...

Transformace průmyslu 4.0: cesta kinovacím a efektivitě

Průmysl 4.0 představuje revoluční transformaci v oblasti průmyslu, která integruje pokročilé technologie, digitalizaci a automatizaci s tradičními výrobními...

Svět moderních elektromotorů je vám blíž, než si myslíte

Během běžného dne si možná ani neuvědomujeme, že jsme obklopeni elektrickými zařízeními, která nám pomáhají při každodenních činnostech...

Máte zájem o čištění vzduchotechniky a odtahů? Rezervujte si službu co nejdříve

Poměrně často a v mnoha místech je využívána vzduchotechnika a nejrůznější odtahy. Aby však fungovaly, jak mají, je potřeba...