Ceny ropy koncem týdne klesly, za celý týden však vzrostly zhruba o 2 %

Date:

Share post:

Ceny ropy v závěru týdne klesly, vývoj na jeho začátku však vedl k celotýdennímu růstu už pátý týden po sobě. Od začátku roku se ceny ropy zvýšily přibližně o 10 %, přičemž během tohoto týdne vyskočily na 7leté maximum.

Vývoj na trhu v závěru týdne ovlivnil nečekaný růst zásob ropy a benzínu ve Spojených státech. Podle ministerstva energetiky se zásoby ropy zvýšily v minulém týdnu poprvé od listopadu a zásoby benzínu vyskočily na 11měsíční maximum. Pod pokles cen na závěr týdne se podepsal také výběr zisků investory poté, co ceny suroviny v předchozích dnech dosáhly nejvyšší úrovně od října 2014.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v březnu dosáhla na závěr pátečního obchodování (21. 1.) 87,89 USD (77,45 eura) za barel (159 litrů). Oproti předchozí uzávěrce to znamená pokles o 49 centů (0,55 %).

Cena americké ropy WTI uzavřela páteční obchodování na úrovni 85,14 USD/barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to znamená pokles o 41 centů nebo 0,48 %.

Za celý týden však zaznamenala cena WTI růst zhruba o 2 % a ve stejném rozsahu vzrostla i cena ropy Brent. Vývoj cen v předchozích dnech ovlivňovalo zejména zvýšené napětí na Blízkém východě a ve východní Evropě, přičemž oba regiony se významnou měrou podílejí na dodávkách ropy.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...