Ceny ropy koncem týdne klesly, za celý týden však vzrostly zhruba o 2 %

Date:

Share post:

Ceny ropy v závěru týdne klesly, vývoj na jeho začátku však vedl k celotýdennímu růstu už pátý týden po sobě. Od začátku roku se ceny ropy zvýšily přibližně o 10 %, přičemž během tohoto týdne vyskočily na 7leté maximum.

Vývoj na trhu v závěru týdne ovlivnil nečekaný růst zásob ropy a benzínu ve Spojených státech. Podle ministerstva energetiky se zásoby ropy zvýšily v minulém týdnu poprvé od listopadu a zásoby benzínu vyskočily na 11měsíční maximum. Pod pokles cen na závěr týdne se podepsal také výběr zisků investory poté, co ceny suroviny v předchozích dnech dosáhly nejvyšší úrovně od října 2014.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v březnu dosáhla na závěr pátečního obchodování (21. 1.) 87,89 USD (77,45 eura) za barel (159 litrů). Oproti předchozí uzávěrce to znamená pokles o 49 centů (0,55 %).

Cena americké ropy WTI uzavřela páteční obchodování na úrovni 85,14 USD/barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to znamená pokles o 41 centů nebo 0,48 %.

Za celý týden však zaznamenala cena WTI růst zhruba o 2 % a ve stejném rozsahu vzrostla i cena ropy Brent. Vývoj cen v předchozích dnech ovlivňovalo zejména zvýšené napětí na Blízkém východě a ve východní Evropě, přičemž oba regiony se významnou měrou podílejí na dodávkách ropy.

- Reklama -PR články

Další články autora

Víte, kde koupit kvalitní hydraulické agregáty pro široké spektrum použití?

Společnosti potřebují hydraulické agregáty k mnoha svým činnostem. Díky tomu je možné najít jejich pestré spektrum tak, aby si...

Hydraulické zvedací plošiny jsou neocenitelné při nakládce a vykládce zboží

Určitě už jste viděli užitková vozidla, která jsou vybavena hydraulickou zvedací plošinou. Díky ní může být i těžké...

LANXESS zařazen na seznam společností úspěšně snižujících uhlíkovou stopu

Společnost LANXESS, která vyrábí speciální chemikálie, získala ocenění „Energy Conservation and Emission Reduction Effectiveness Award“ a byla zařazena...

Nové produkty a řešení pro udržitelnou výrobu pneumatik

Produkty společnosti LANXESS zaměřené na udržitelnou výrobu pneumatik představeny na veletrhu Tire Technology Expo 2023 Bezsilikonové separační prostředky pro...