Lufthansa plánuje v italských aeroliniích ITA převzít 40% podíl

Date:

Share post:

Německá letecká společnost Lufthansa plánuje v italském národním přepravci ITA Airways převzít 40procentní podíl. Uvedl to o víkendu italský deník Il Foglio, podle kterého by dohodu mohli oznámit příští týden.

Mluvčí italských aerolinií, které od poloviny října loňského roku nahradily leteckou společnost Alitalia, se k informacím deníku odmítl vyjádřit. Dodal však, že strategický plán bude správní radě prezentován 31. ledna.

Podle deníku Il Foglio, na který se odvolala agentura AFP, Lufthansa koupí 40procentní podíl. Akvizice by měla být součástí dohody, v rámci které se římské letiště Fiumicino stane mimo jiné uzlem pro přímé lety do Afriky. Kontrakt bude muset ještě schválit Evropská komise.

Původní letecký přepravce Alitalia, který léta zápasil s finančními problémy, se v roce 2017 dostal pod nucenou správu, stát však nedokázal najít investora, který by ztrátovou společnost převzal. Kritickou situaci Alitalie ještě zhoršila pandemie nového koronaviru, která tvrdě zasáhla celou leteckou dopravu.

Právě o Lufthansu se mluvilo jako o favoritovi na získání Alitalie, pokus o záchranu italské společnosti však začátkem roku 2020 ztroskotal. Lufthansa, kterou také poškodila pandemie nového koronaviru, v listopadu uvedla, že dokončila proces splácení státní podpory ve výši 9 miliard eur. Tu získala v nejkritičtějším období po nástupu pandemie. Německá vláda plánuje podíl v Lufthansu, který převzala v rámci záchranného balíku, prodat nejpozději do října 2023. Mezitím ho snížila z 20 na 14 %.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak zvyšovat svoje úspěchy v on-line světě

V dnešní moderní době je pro úspěch každé firmy nezbytné mít silnou online přítomnost. A jedním z klíčových...

Transformace průmyslu 4.0: cesta kinovacím a efektivitě

Průmysl 4.0 představuje revoluční transformaci v oblasti průmyslu, která integruje pokročilé technologie, digitalizaci a automatizaci s tradičními výrobními...

Svět moderních elektromotorů je vám blíž, než si myslíte

Během běžného dne si možná ani neuvědomujeme, že jsme obklopeni elektrickými zařízeními, která nám pomáhají při každodenních činnostech...

Máte zájem o čištění vzduchotechniky a odtahů? Rezervujte si službu co nejdříve

Poměrně často a v mnoha místech je využívána vzduchotechnika a nejrůznější odtahy. Aby však fungovaly, jak mají, je potřeba...