Lufthansa plánuje v italských aeroliniích ITA převzít 40% podíl

Date:

Share post:

Německá letecká společnost Lufthansa plánuje v italském národním přepravci ITA Airways převzít 40procentní podíl. Uvedl to o víkendu italský deník Il Foglio, podle kterého by dohodu mohli oznámit příští týden.

Mluvčí italských aerolinií, které od poloviny října loňského roku nahradily leteckou společnost Alitalia, se k informacím deníku odmítl vyjádřit. Dodal však, že strategický plán bude správní radě prezentován 31. ledna.

Podle deníku Il Foglio, na který se odvolala agentura AFP, Lufthansa koupí 40procentní podíl. Akvizice by měla být součástí dohody, v rámci které se římské letiště Fiumicino stane mimo jiné uzlem pro přímé lety do Afriky. Kontrakt bude muset ještě schválit Evropská komise.

Původní letecký přepravce Alitalia, který léta zápasil s finančními problémy, se v roce 2017 dostal pod nucenou správu, stát však nedokázal najít investora, který by ztrátovou společnost převzal. Kritickou situaci Alitalie ještě zhoršila pandemie nového koronaviru, která tvrdě zasáhla celou leteckou dopravu.

Právě o Lufthansu se mluvilo jako o favoritovi na získání Alitalie, pokus o záchranu italské společnosti však začátkem roku 2020 ztroskotal. Lufthansa, kterou také poškodila pandemie nového koronaviru, v listopadu uvedla, že dokončila proces splácení státní podpory ve výši 9 miliard eur. Tu získala v nejkritičtějším období po nástupu pandemie. Německá vláda plánuje podíl v Lufthansu, který převzala v rámci záchranného balíku, prodat nejpozději do října 2023. Mezitím ho snížila z 20 na 14 %.

- Reklama -PR články

Další články autora

Revize elektro – spotřebiče, rozvody, instalace a další zařízení

Revize elektrospotřebičů a rozvodů jsou velmi důležité, zajišťují totiž bezpečný chod zařízení. Nepodceňujte proto pravidelné kontroly. Jediná firma...

Brzdové třmeny: Repase brzdičů nabízí řadu výhod

Při opravě brzd, konkrétně brzdových třmenů se vyplatí repase. Nemusíte investovat do nových brzdičů, oprava vás vyjde levněji,...

Prodej zavedené firmy: Profesionální pomoc pro bezproblémový prodej

Prodej zavedené firmy je provázen řadou formalit, ve kterých může být složité se orientovat. Proto je dobré využít...

Hledáte společnost, která vám zhotoví kompletně celou střechu na klíč nebo některou z dalších staveb ze dřeva?

Máte-li rodinný dům, zahrádku nebo třeba chatu na venkově, snadno se můžete dostat do situace, v níž potřebujete tesařské...