Lufthansa plánuje v italských aeroliniích ITA převzít 40% podíl

Date:

Share post:

Německá letecká společnost Lufthansa plánuje v italském národním přepravci ITA Airways převzít 40procentní podíl. Uvedl to o víkendu italský deník Il Foglio, podle kterého by dohodu mohli oznámit příští týden.

Mluvčí italských aerolinií, které od poloviny října loňského roku nahradily leteckou společnost Alitalia, se k informacím deníku odmítl vyjádřit. Dodal však, že strategický plán bude správní radě prezentován 31. ledna.

Podle deníku Il Foglio, na který se odvolala agentura AFP, Lufthansa koupí 40procentní podíl. Akvizice by měla být součástí dohody, v rámci které se římské letiště Fiumicino stane mimo jiné uzlem pro přímé lety do Afriky. Kontrakt bude muset ještě schválit Evropská komise.

Původní letecký přepravce Alitalia, který léta zápasil s finančními problémy, se v roce 2017 dostal pod nucenou správu, stát však nedokázal najít investora, který by ztrátovou společnost převzal. Kritickou situaci Alitalie ještě zhoršila pandemie nového koronaviru, která tvrdě zasáhla celou leteckou dopravu.

Právě o Lufthansu se mluvilo jako o favoritovi na získání Alitalie, pokus o záchranu italské společnosti však začátkem roku 2020 ztroskotal. Lufthansa, kterou také poškodila pandemie nového koronaviru, v listopadu uvedla, že dokončila proces splácení státní podpory ve výši 9 miliard eur. Tu získala v nejkritičtějším období po nástupu pandemie. Německá vláda plánuje podíl v Lufthansu, který převzala v rámci záchranného balíku, prodat nejpozději do října 2023. Mezitím ho snížila z 20 na 14 %.

- Reklama -PR články

Další články autora

Víte, kde koupit kvalitní hydraulické agregáty pro široké spektrum použití?

Společnosti potřebují hydraulické agregáty k mnoha svým činnostem. Díky tomu je možné najít jejich pestré spektrum tak, aby si...

Hydraulické zvedací plošiny jsou neocenitelné při nakládce a vykládce zboží

Určitě už jste viděli užitková vozidla, která jsou vybavena hydraulickou zvedací plošinou. Díky ní může být i těžké...

LANXESS zařazen na seznam společností úspěšně snižujících uhlíkovou stopu

Společnost LANXESS, která vyrábí speciální chemikálie, získala ocenění „Energy Conservation and Emission Reduction Effectiveness Award“ a byla zařazena...

Nové produkty a řešení pro udržitelnou výrobu pneumatik

Produkty společnosti LANXESS zaměřené na udržitelnou výrobu pneumatik představeny na veletrhu Tire Technology Expo 2023 Bezsilikonové separační prostředky pro...