SSC připravuje zásobník projektů na další programové období eurofondů

Date:

Share post:

Slovenská správa silnic (SSC) připravuje spolu s Ministerstvem dopravy a výstavby (MDV) SR zásobník projektů na další programové období eurofondů 2021 – 2027. Bude zaměřen i na výstavbu obchvatů, například obchvat Šale, Stropkova či Prievidze. Pro TASR to uvedl Martin Guzi z komunikačního oboru SSC.

Zásobník ani částka, kterou alokují pro SSC, ještě nejsou definitivní. „Obecně však lze konstatovat, že zásobník projektů bude zaměřen na výstavbu obchvatů, modernizaci vybraných úseků silnic první třídy a modernizaci mostních objektů. Z nejvýznamnějších projektů bychom zmínili obchvaty Šale, Stropkova, Prievidze, Holíče, Kežmarku a dofinancování stavby obchvatu Sab přiblížil Guzi pro TASR.

Také vyčíslil, že aktuální čerpání SSC je ve výši více než 140 milionů eur. Implementaci ukončili na 21 projektech, v současnosti SSC pracuje na osmi projektech. „Celkově do konce programového období (rok 2023) plánuje SSC přestavět téměř 400 milionů eur. Projekty jsou zaměřeny na výstavbu obchvatů, modernizace silnic, mostů a křižovatek. Také je v plánu realizace projektů zaměřena na zvyšování bezpečnosti provozu,“ ozřejmil.

Z projektů, které v současnosti SSC implementuje, jsou podle jeho slov nejvýznamnější I/68 Plavnica – přeložka silnice, I/66 Brezno – obchvat, druhá etapa, první stavba, modernizace vybraných úseků cest po celém Slovensku a projekty zaměřené na zvyšování pasivní bezpečnosti. „V rámci tohoto programového období plánujeme zahájit realizaci projektu obchvatu Sabinova, který by měl být fázován, a tedy financován z tohoto i budoucího programového období,“ dodal.

Podotkl však, že SSC zároveň prioritně potřebuje řešit opravy a rekonstrukce mostů pro modernizační dluh za uplynulá desetiletí. Na tyto opravy mostů SSC potřebuje každoročně přibližně 30 milionů eur.

Guzi zároveň pro TASR přiblížil nové opravy úseků pro rok 2022. SSC má podle jeho slov podepsané smlouvy o dílo na pět úseků včetně I/16 Rakytník – R2 Figa či úseku Dobrá Niva – Breziny. V procesu zadávání veřejných zakázek před koncem jsou úseky cest první třídy Chocholná – Mnichova Lehota, Ľubeľa – Liptovský Mikuláš a Golianovo – Vráble. Vyhlášeny jsou přitom i další veřejná zakázka. SSC plánuje letos i opravy mostů, mezi více než dvaceti je například most v Brusně, Kežmarku, Vranově nad Topľou, Ružomberku či Prievidzi.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...