Koronavirus způsobil německé ekonomice obrovské škody

Date:

Share post:

Pandemie nového koronaviru způsobila německé ekonomice za poslední dva roky obrovské škody. Uvedl to v nejnovější analýze kolínský ekonomický institut IW.

IW v analýze informoval, že ztráta přidané hodnoty představuje přibližně 350 miliard eur. Velkou měrou se pod to podepsaly ztráty v oblasti soukromé spotřeby, což je důsledek protipandemických opatření.

K vykompenzování ztrát by německá ekonomika potřebovala v příštích několika letech prudký růst, dodal IW, jehož výsledky zveřejnila agentura DPA. Nová spolková vláda však očekává, že tempo růstu bude v roce 2022 slabší, než se původně čekalo.

Jak uvedla DPA, podle vládních zdrojů nový kabinet počítá s růstem německé ekonomiky v letošním roce pouze na úrovni 3,6 procenta. Předchozí vláda ještě na podzim očekávala růst o 4,1%. Nejnovější prognóza je součástí výroční zprávy o vývoji ekonomiky, kterou by vláda měla schválit ve středu 26. ledna.

Po poklesu v roce 2020 (dosáhl 4,6 %) se německá ekonomika vrátila loni k růstu, přičemž růst dosáhl 2,7 %. Tempo růstu hospodářství však bylo slabší, než se původně čekalo.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak zvyšovat svoje úspěchy v on-line světě

V dnešní moderní době je pro úspěch každé firmy nezbytné mít silnou online přítomnost. A jedním z klíčových...

Transformace průmyslu 4.0: cesta kinovacím a efektivitě

Průmysl 4.0 představuje revoluční transformaci v oblasti průmyslu, která integruje pokročilé technologie, digitalizaci a automatizaci s tradičními výrobními...

Svět moderních elektromotorů je vám blíž, než si myslíte

Během běžného dne si možná ani neuvědomujeme, že jsme obklopeni elektrickými zařízeními, která nám pomáhají při každodenních činnostech...

Máte zájem o čištění vzduchotechniky a odtahů? Rezervujte si službu co nejdříve

Poměrně často a v mnoha místech je využívána vzduchotechnika a nejrůznější odtahy. Aby však fungovaly, jak mají, je potřeba...