Koronavirus způsobil německé ekonomice obrovské škody

Date:

Share post:

Pandemie nového koronaviru způsobila německé ekonomice za poslední dva roky obrovské škody. Uvedl to v nejnovější analýze kolínský ekonomický institut IW.

IW v analýze informoval, že ztráta přidané hodnoty představuje přibližně 350 miliard eur. Velkou měrou se pod to podepsaly ztráty v oblasti soukromé spotřeby, což je důsledek protipandemických opatření.

K vykompenzování ztrát by německá ekonomika potřebovala v příštích několika letech prudký růst, dodal IW, jehož výsledky zveřejnila agentura DPA. Nová spolková vláda však očekává, že tempo růstu bude v roce 2022 slabší, než se původně čekalo.

Jak uvedla DPA, podle vládních zdrojů nový kabinet počítá s růstem německé ekonomiky v letošním roce pouze na úrovni 3,6 procenta. Předchozí vláda ještě na podzim očekávala růst o 4,1%. Nejnovější prognóza je součástí výroční zprávy o vývoji ekonomiky, kterou by vláda měla schválit ve středu 26. ledna.

Po poklesu v roce 2020 (dosáhl 4,6 %) se německá ekonomika vrátila loni k růstu, přičemž růst dosáhl 2,7 %. Tempo růstu hospodářství však bylo slabší, než se původně čekalo.

- Reklama -PR články

Další články autora

Víte, kde koupit kvalitní hydraulické agregáty pro široké spektrum použití?

Společnosti potřebují hydraulické agregáty k mnoha svým činnostem. Díky tomu je možné najít jejich pestré spektrum tak, aby si...

Hydraulické zvedací plošiny jsou neocenitelné při nakládce a vykládce zboží

Určitě už jste viděli užitková vozidla, která jsou vybavena hydraulickou zvedací plošinou. Díky ní může být i těžké...

LANXESS zařazen na seznam společností úspěšně snižujících uhlíkovou stopu

Společnost LANXESS, která vyrábí speciální chemikálie, získala ocenění „Energy Conservation and Emission Reduction Effectiveness Award“ a byla zařazena...

Nové produkty a řešení pro udržitelnou výrobu pneumatik

Produkty společnosti LANXESS zaměřené na udržitelnou výrobu pneumatik představeny na veletrhu Tire Technology Expo 2023 Bezsilikonové separační prostředky pro...