Koronavirus způsobil německé ekonomice obrovské škody

Date:

Share post:

Pandemie nového koronaviru způsobila německé ekonomice za poslední dva roky obrovské škody. Uvedl to v nejnovější analýze kolínský ekonomický institut IW.

IW v analýze informoval, že ztráta přidané hodnoty představuje přibližně 350 miliard eur. Velkou měrou se pod to podepsaly ztráty v oblasti soukromé spotřeby, což je důsledek protipandemických opatření.

K vykompenzování ztrát by německá ekonomika potřebovala v příštích několika letech prudký růst, dodal IW, jehož výsledky zveřejnila agentura DPA. Nová spolková vláda však očekává, že tempo růstu bude v roce 2022 slabší, než se původně čekalo.

Jak uvedla DPA, podle vládních zdrojů nový kabinet počítá s růstem německé ekonomiky v letošním roce pouze na úrovni 3,6 procenta. Předchozí vláda ještě na podzim očekávala růst o 4,1%. Nejnovější prognóza je součástí výroční zprávy o vývoji ekonomiky, kterou by vláda měla schválit ve středu 26. ledna.

Po poklesu v roce 2020 (dosáhl 4,6 %) se německá ekonomika vrátila loni k růstu, přičemž růst dosáhl 2,7 %. Tempo růstu hospodářství však bylo slabší, než se původně čekalo.

- Reklama -PR články

Další články autora

Revize elektro – spotřebiče, rozvody, instalace a další zařízení

Revize elektrospotřebičů a rozvodů jsou velmi důležité, zajišťují totiž bezpečný chod zařízení. Nepodceňujte proto pravidelné kontroly. Jediná firma...

Brzdové třmeny: Repase brzdičů nabízí řadu výhod

Při opravě brzd, konkrétně brzdových třmenů se vyplatí repase. Nemusíte investovat do nových brzdičů, oprava vás vyjde levněji,...

Prodej zavedené firmy: Profesionální pomoc pro bezproblémový prodej

Prodej zavedené firmy je provázen řadou formalit, ve kterých může být složité se orientovat. Proto je dobré využít...

Hledáte společnost, která vám zhotoví kompletně celou střechu na klíč nebo některou z dalších staveb ze dřeva?

Máte-li rodinný dům, zahrádku nebo třeba chatu na venkově, snadno se můžete dostat do situace, v níž potřebujete tesařské...