Koronavirus způsobil německé ekonomice obrovské škody

Date:

Share post:

Pandemie nového koronaviru způsobila německé ekonomice za poslední dva roky obrovské škody. Uvedl to v nejnovější analýze kolínský ekonomický institut IW.

IW v analýze informoval, že ztráta přidané hodnoty představuje přibližně 350 miliard eur. Velkou měrou se pod to podepsaly ztráty v oblasti soukromé spotřeby, což je důsledek protipandemických opatření.

K vykompenzování ztrát by německá ekonomika potřebovala v příštích několika letech prudký růst, dodal IW, jehož výsledky zveřejnila agentura DPA. Nová spolková vláda však očekává, že tempo růstu bude v roce 2022 slabší, než se původně čekalo.

Jak uvedla DPA, podle vládních zdrojů nový kabinet počítá s růstem německé ekonomiky v letošním roce pouze na úrovni 3,6 procenta. Předchozí vláda ještě na podzim očekávala růst o 4,1%. Nejnovější prognóza je součástí výroční zprávy o vývoji ekonomiky, kterou by vláda měla schválit ve středu 26. ledna.

Po poklesu v roce 2020 (dosáhl 4,6 %) se německá ekonomika vrátila loni k růstu, přičemž růst dosáhl 2,7 %. Tempo růstu hospodářství však bylo slabší, než se původně čekalo.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...