LANXESS přináší novou škálu produktů a služeb ze světa nátěrů

Date:

Share post:

Specializovaná chemická společnost LANXESS představila rozsáhlé produktové portfolio pro výrobu vysoce kvalitních nátěrů. To zahrnuje biocidy, ekologicky šetrná barviva, změkčovadla, koalescenty a retardéry hoření, stejně jako vodné polyuretanové disperze a uretanové prepolymery. Za povšimnutí stojí z hlediska udržitelnosti i to, že mnoho pigmentů na bázi oxidu železa, které se používají v běžných nátěrových systémech, nyní LANXESS nabízí s environmentální deklarací (EPD). Portfolio nátěrů doplňují vysoce kvalitní základní chemikálie, jako je benzylalkohol a kyselina benzoová.

Materiálová ochrana – více než jen zachování

Společnost LANXESS se zaměřuje na rozšíření řady konzervačních látek pro komplexní ochranu materiálů. „Zodpovědná ochrana materiálů pro nás znamená víc než jen konzervaci, protože biocidní látky se v důsledku regulačních změn dostávají stále více pod tlak. S našimi produkty Bioban DB20 a Preventol OX pomáháme výrobcům udržovat jejich výrobní činnosti čisté a celkově udržitelnější. Naše inovativní technologie pomáhají rychle identifikovat kritické oblasti ve výrobě, které jsou předurčeny k mikrobiální kontaminaci – na místě i v laboratoři,“ řekla Monika Lamoratta, technická manažerka obchodní jednotky LANXESS Material Protection Products (MPP),

Bezpečné a udržitelné produkty MPP se používají různými způsoby a v mnoha průmyslových odvětvích. Vyznačují se tím, že chrání materiály před kontaminací mikroorganismy, jako jsou bakterie, lišejníky, houby a řasy. Dopady, které mají v tomto procesu na lidi a životní prostředí, jsou minimální.

Dalším významným počinem v oblasti ochrany materiálů je řada výrobků Preventol+. Nabízí snadno biologicky odbouratelné konzervační prostředky, které optimizují efektivitu.

Syntetické pigmenty: Environmentální prohlášení o produktu vytvářejí transparentnost

Anorganické pigmenty od společnosti LANXESS opět nastavují z hlediska udržitelnosti nová kritéria: Společnost bude v budoucnu poskytovat environmentální prohlášení o produktu (EPD) pro všechny výrobky značky Bayferrox vyráběné v jejím hlavním výrobním závodě v Německu – je to tak první výrobce syntetických pigmentů na bázi oxidu železitého, který takovou nabídku činí. Tato prohlášení popisují a ověřují stavební materiály, výrobky nebo komponenty z hlediska jejich dopadu na životní prostředí. Jejich poskytováním vytváří společnost LANXESS pro své zákazníky vysoký stupeň transparentnosti. Strany, které z toho budou mít největší prospěch, jsou výrobci barev a nátěrových hmot, kteří – v rámci své strategie udržitelnosti – optimalizují své hodnotové řetězce používáním udržitelných surovin.

Vysoce výkonné produkty z oblasti polyuretanu

Obchodní jednotka společnosti Urethane Systems rovněž předkládá rozsáhlé portfolio výrobků pro průmysl barev a nátěrových hmot. Mimo jiné se zaměří na suroviny pro formulaci vodných systémů určených pro širokou škálu aplikací – od sklovláknitých nátěrů a nátěrů plastů až po povrchovou úpravu textilií nebo lakování vozidel.

Trixene Aqua BI: vynikající síťování ve vodných nátěrových systémech

Produkty Trixene Aqua BI slouží jako vynikající síťovadla a látky podporující přilnavost ve vodných nátěrových systémech. Zlepšují chemickou a mechanickou odolnost nejen vysoce flexibilních nátěrů textilií a tkanin, ale také nátěrů na tvrdé podklady. Použití přípravku Trixene Aqua BI zlepšuje vlastnosti a trvanlivost konečných výrobků.

Wictobond a Trixene Aqua BI – silná kombinace pro vysoce účinné, vodou ředitelné polyuretanové nátěrové systémy

Kromě Trixene Aqua nabízí společnost LANXESS celou řadu polyuretanových disperzí (PUD) na vodní bázi se svou značkou Witcobond. Produkty Witcobond lze použít pro celou řadu aplikací, například pro vodou ředitelné nátěry a povrchové úpravy tvrdých i pružných podkladů s nízkým podílem těkavých organických látek (VOC – volatile organic compounds).

Řešení na míru pro syntetické materiály

Výrobky značky Pellart se používají v mnoha funkčních nátěrech, na které jsou kladeny přísné požadavky z hlediska omaku, chemické odolnosti, lesku, teplotní stability a odolnosti proti otěru. Řada Pellart se uplatní zejména tam, kde je požadován minimální obsah těkavých organických látek. Typickými oblastmi použití jsou potahované materiály pro interiéry automobilů, jako jsou přístrojové desky, sedadla a lišty dveří, ale také dekorativní fólie pro konečné spotřebitele a průmysl.

Prepolymery pro erozi odolné nátěry

Pomocí předpolymerů z řad Adiprene a Trixene lze vytvářet vysoce kvalitní erozi odolné nátěry. Například Adiprene LFH C840 (HDI) se používá pro nátěry lopatek turbín a Adiprene LW 520 (H12MDI) je určen pro nátěry křídel letadel i lopatek rotorů vrtulníků nebo větrných turbín. Předpolymery Adiprene se navíc vyznačují lepší hygienou práce a sníženou klasifikací nebezpečnosti. Současně nabízejí vynikající trvanlivost a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Barviva, změkčovadla, koalescenty a zpomalovače hoření

V širokém sortimentu vysoce kvalitních barviv nabízí divize Colorant Additives, která je součástí obchodní jednotky Polymer Additives, vodné pigmentové disperze pod obchodními názvy Levanyl (organické) a Levanox (anorganické). Tyto produkty kombinují vysokou barvicí sílu, nízkou viskozitu a neobsahují pojiva. Pigmentové disperze nabízejí širokou škálu možností, protože je lze použít v dekorativních barvách, inkoustech, papíru, syntetické kůži, prostředcích na ochranu dřeva a v mnoha dalších aplikacích.

Kromě barviv zahrnuje portfolio polymerních aditiv širokou škálu dalších přísad. Změkčovadlo Mesamoll je vhodné zejména pro flexibilní tmely a lepidla, u nichž se předpokládá vysoký stupeň stability, zejména při styku s betonem a vlhkostí.

K-FLEX – změkčovadlo s nízkým obsahem těkavých organických látek – jako koalescent optimalizuje základní vlastnosti nátěrů, jako je odolnost proti drhnutí, lesk a nízké zachytávání nečistot. Oba produkty představují alternativu k ftalátovým změkčovadlům.

Výrobky značky Disflamoll nabízejí účinnou ochranu proti hoření. Přísady na bázi fosforu jsou bezbarvé a používají se jak v rozpouštědlových, tak ve vodných disperzích. Neovlivňují barvu konečného výrobku a jsou vhodné i pro transparentní aplikace. Výrobky Disflamoll se používají v aplikacích CAS (coatings, adhesives, sealants – nátěrové hmoty, lepidla, tmely), aby splňovaly požadavky na požární ochranu.

Benzylalkohol a kyselina benzoová – nepostradatelné prekurzory

Pro výrobu barev a laků jsou nezbytné vysoce kvalitní základní chemikálie. Patří mezi ně například benzylalkohol a kyselina benzoová, které společnost LANXESS nyní nabízí i ve variantách se sníženým obsahem uhlíku. Všechny výrobní závody budou certifikovány podle normy ISCC+ – společnost LANXESS tak umožňuje svým zákazníkům dosáhnout jejich cílů v oblasti udržitelnosti. To znamená, že je společnost nejen největším světovým výrobcem kyseliny benzoové a předním dodavatelem benzylalkoholu, ale také průkopníkem v oblasti udržitelnosti.

Benzylalkohol se používá jako prekurzor nebo meziprodukt pro řadu chemických výrobků, zejména v průmyslu nátěrových hmot. Bezbarvá kapalina má příjemnou, jemnou vůni. Obchodní jednotka LANXESS Flavors & Fragrances (F&F) nabízí benzylalkohol jako vysoce kvalitní produkt s vynikajícími vlastnostmi pro další zpracování.

Pod obchodním názvem Purox B dodává společnost F&F kyselinu benzoovou v různých stupních čistoty, včetně jednoho z nejčistších produktů dostupných na trhu. Všechny formy přípravku Purox B jsou snadno zpracovatelné, prakticky bez zápachu a s nízkou tendencí k aglutinaci. Například při výrobě alkydových pryskyřic je kyselina benzoová důležitým prekurzorem pro regulaci viskozity a zlepšení požadovaných vlastností alkydového nátěru.

Spolehlivé dodávky zajišťují čtyři výrobní závody na třech kontinentech. Zákazníci z odvětví výroby nátěrových hmot se navíc mohou spolehnout na dlouholeté odborné znalosti a specifické poradenství.

Konzervanty od LANXESS poskytují komplexní materiálovou ochranu

Foto: LANXESS

Společnost LANXESS nyní nabízí pro své pigmenty z oxidu železitého od značky Bayferrox environmentální prohlášení o produktu (EPD). Suroviny s EPD mohou být zahrnuty do hodnocení životního cyklu konečného výrobku.

Foto: LANXESS

Výrobky značky Pellart se používají v mnoha funkčních nátěrech, na které jsou kladeny přísné požadavky z hlediska omaku, chemické odolnosti, lesku, teplotní stability a odolnosti proti otěru.

Foto: LANXESS

- Reklama -PR články

Další články autora

Víte, kde koupit kvalitní hydraulické agregáty pro široké spektrum použití?

Společnosti potřebují hydraulické agregáty k mnoha svým činnostem. Díky tomu je možné najít jejich pestré spektrum tak, aby si...

Hydraulické zvedací plošiny jsou neocenitelné při nakládce a vykládce zboží

Určitě už jste viděli užitková vozidla, která jsou vybavena hydraulickou zvedací plošinou. Díky ní může být i těžké...

LANXESS zařazen na seznam společností úspěšně snižujících uhlíkovou stopu

Společnost LANXESS, která vyrábí speciální chemikálie, získala ocenění „Energy Conservation and Emission Reduction Effectiveness Award“ a byla zařazena...

Nové produkty a řešení pro udržitelnou výrobu pneumatik

Produkty společnosti LANXESS zaměřené na udržitelnou výrobu pneumatik představeny na veletrhu Tire Technology Expo 2023 Bezsilikonové separační prostředky pro...