Srovnání parametrů CactusVPN proti Zenmate: Jakou VPN zvolit?

Date:

Share post:

Kterou z těchto VPN vybrat: Cactus VPN, nebo toho více nabízí Zenmate? Proklepli jsme si obě VPN, konečný výsledek je 7,2/10 : 8,2/10.

Zkouška rychlosti Cactus VPN : ZenMate VPN, která z nich je vyšší?

Přenosová rychlost je jedním z nejdůležitějších parametrů VPN, nevyjímaje Cactus VPN a ZenMate.

Průměr měření downloadu u první z testovaných dosáhl hodnoty 170 Mb/s, druhá testovaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 72 Mb/s. Cactus VPN tak byla o 98 Mb/s rychlejší než ZenMate.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Cactus dosáhl 68 Mb/s. Zenmate jsme naměřili hodnoty 69 Mb/s, je tak o 1 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy byla u první VPN 31 ms. U ZenMate VPN jsme naměřili v průměru 7 ms. Pro rychlost odezvu platí, že nižší hodnota je výhodnější, tudíž CactusVPN se ukázala o 24 ms horší.

Skóre po první disciplíně recenze CactusVPN – ZenMate tak činí 7 /10 : 7/10.

Zvládá Cactus obejít ochranu Netflixu?

Pro odblokování zahraničního Netflixu je zásadní dostatečná rychlost stahování, Cactus tuto schopnost nemá. Pro odblokování stačí u většiny služeb VPN spustit a vybrat zemi, ZenMate VPN zahraniční Netflix odemknout dokáže.

VPN můžete také použít i pro odblokování videí, která jsou v ČR nedostupná, přičemž, ZenMate VPN tuto dovednost obsahuje. Druhá z VPN funkci obejití YouTube zámku nemá.

Kvalitní VPN mají zahrnutu ochranu před únikem DNS, zvládají multi-hop připojení a blokování trackerů. Třeba taková Cactus VPN nabízí ochranu před DNS únikem a ZenMate pro příklad neposkytuje funkci whitelistingu.

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 5 /10 vs. 9/10.

Jak obstojí Cactus VPN v šíři nabídky zemí?

Příliš málo serverů může být předzvěstí nízké rychlosti, CactusVPN uvádí 39 serverů. U Zenmate VPN jsme našli 2 600 serverů. První z dvojice tak udává o 2561 méně .

Důležitá je také nabídka zemí se servery, u ZenMate je 78. Druhá VPN má 22, o 56 méně. V tomto měření sil tak prohrává .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Cactus VPN umí neomezeně. Zenmate v jeden moment připojí 99 zařízení. Úplný přehled vlastností najdete v článku nejlepší VPN pro PC.

Které platformy nabízí Cactus a které podporuje Zenmate VPN?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Cactus má v nabídce operační systém Android a zvládá telefony s iOS, druhá VPN služba ZenMate VPN iPhony s iOS zvládá, Android OS zvládne pokrýt.

Sídlo VPN je důležité s ohledem na vztah legislativy dané země a sdílením informací o uživatelích, Cactus má kořeny v Kanadě. Druhá z VPN v našem porovnání sídlí v Německu.

Rozhraní CactusVPN nebyla lokalizována v českém překladu, ZenMate česky taky lokalizována není.

Ve známkování podporovaných platforem dosáhla Cactus VPN skóre 8/10, ZenMate VPN získala 10/10.

Cena předplatného CactusVPN x ZenMate

ZenMate lze objednat za 40 Kč měsíčně, objednat druhou z VPN si můžete od 68 Kč měsíčně. Hodnocení obou VPN za poměr cena/funkce je 6/10 pro první z porovnávaných VPN a 7 /10 pro druhou jmenovanou.

- Reklama -PR články

Další články autora

Potřebujete kvalitní termočlánky? Pořiďte je na Mavis.cz

Jestliže potřebujete změřit teplotu tak, aby bylo provedené měření maximálně spolehlivé a zároveň co nejjednodušší, metodou, která se...

Srovnání parametrů CactusVPN proti Zenmate: Jakou VPN zvolit?

Kterou z těchto VPN vybrat: Cactus VPN, nebo toho více nabízí Zenmate? Proklepli jsme si obě VPN, konečný...

Polyamid 6 snižuje vznik emisí ve strojírenství

Polyamid 6 (PA6) představuje levnější a šetrnější alternativu k materiálům polyamidu 66. PA6 má přitom stejné vlastnosti Další snížení...

CNC stroje ve strojírenství

Význam CNC strojů ve strojírenských odvětvích za poslední období prudce vzrostl. Důvodů je hned několik, ale ty nejvýznamnější...