Ceny ropy vzrostly, cena Brentu se přiblížila k 88,50 USD za barel

Date:

Share post:

Ceny ropy v pondělí vzrostly, přičemž cena Brentu se posunula k hranici 88,50 USD za barel (159 litrů). Náladu na trzích do velké míry ovlivňuje zvyšující se napětí ve východní Evropě a na Blízkém východě, které může situaci na napjatém ropném trhu ještě více zkomplikovat. Navíc, vzhledem ke klesající teplotě v USA, trhy očekávají vyšší poptávku po topném oleji.

Zásobování trhů ropou nezlepšují ani země seskupení OPEC+. To zahrnuje státy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentů v čele s Ruskem. OPEC+ by na základě dohody měly každý měsíc zvyšovat produkci o 400.000 barelů denně, tento plán se jim však nedaří naplňovat. Mnohé z členských zemí v prosinci ani zdaleka nezvýšily produkci do takové míry, jak jim to umožňuje dohoda.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v březnu dosáhla do 7:40 SEČ 88,49 USD (77,98 eura) za barel. Oproti předchozí uzávěrce to znamená růst o 60 centů (0,68 %).

Cena americké lehké ropy WTI dosáhla 85,69 USD/barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to představuje růst o 55 centů (0,65 %). V obou případech tak vymazaly ztráty z pátku (21. 1.), ve kterém cena Brentu klesla o 0,55 % a cena WTI o 0,48 %. Za minulý týden se však ceny ropy zvýšily přibližně o 2 % a od začátku roku zhruba o 10 %.

- Reklama -PR články

Další články autora

Levné magnetické vrtačky, pásové brusky na kov a mnohé jiné koupíte na nko.cz

Zabývá se vaše společnost zpracováním oceli a činnostem, které se k této činnosti úzce pojí? Pak vám jistě přijde...

Prodej plexiskla v jeho mnoha podobách nabízí AZ Plastik, spol. s r.o.

Dnes a denně potkáváme plexisklo na mnoha krocích, v mnoha odvětvích. U nás ve Ždánicích, můžete najít společnost AZ...

Elektrikář Praha aneb které práce technik zajišťuje?

Elektrická zařízení se dnes nachází prakticky v každé domácnosti a v každé firmě, což však na infrastrukturu klade obrovské nároky....

Barevné magnetické pásky

Barevné magnetické pásky jsou úzké proužky barevné magnetické folie, kterou lze popsat. Pásky nejsou lepící, ale lze je pomocí magnetu,...