Auu, příliš těsné? Roztáhnout vysněné boty není problém

Date:

Share post:

Tyto TRIKY vám pomohou!

V aktuální situaci, která souvisí se šířením nebezpečného koronavirus, jsme mnozí přehodnotili i dosavadní nákupní zvyklosti. Nákup potravin, kosmetiky či oblečení přes internet přináší řadu výhod.

No právě v případě oděvů a obuvi je třeba mít na pozoru. Trefit jinou velikost, než jakou zvykneme nosit, je v praxi poměrně běžné.

V případě bot však existuje hned několik záchranných kroků. Ty oceníte zejména v situaci, pokud vás boty trošku tlačí, ale vy se je přesto nechcete vzdát.

Zvětšit jejich minimálně o půl čísla zvládnete i bez odborné pomoci. Inspirovat vás mohou tyto, v praxi ověřené finty.

Triky, které by měla každá žena znát

  1. Hned na úvod si připomeňme metodu, na kterou nedali dopustit už naše babičky. Vše, co budete potřebovat, je jeden větší brambor. Ten oloupejte a na noc vložte do boty. Tím, že brambora vylučuje vlhkost, materiál natáhne a vás ochrání před nepříjemnými otlaky.
  2. Snad nejjednodušším způsobem je použít roztahovák bot, který dostat koupit nejen na internetu, ale i v každé kvalitní prodejně obuvi.
  3. Na líh je vždy spoleh, zvláště pokud potřebujete roztáhnout kožené boty. V rozprašovači smíchejte líh s vodou, a to v poměru 1: 1. Tekutinu nastříkejte dovnitř boty a následně si ji na několik hodin obujte. Díky lihu kůže změkne a nebude vás Omina.
  4. Další metodou, která vás prakticky nic nestojí, je použití ponožek. Vezměte ze skříňky několik ponožek, srolujte je a nacpěte do boty na celou noc v co největším množství. Ráno uvidíte, lépe řečeno pocítíte, ten rozdíl.
  5. Výborně se osvědčila i taktika, v níž hlavní roli hraje obyčejný mikrotenový sáček. Naplňte sáček vodou, vložte ho do boty a dejte na noc do mrazáku. Voda po ochlazení znásobí svůj objem a boty roztáhne.
  6. Na vlhkost se dá spolehnout iv případě plátěných tenisek či syntetických bot. Stačí si vzít vlhké noviny. Do bot jejich doslova narvěte a nechte vyschnout. Jakmile noviny uschnou, uvidíte, že boty vás nebudou tlačit.
  7. Dalším tipem, jak roztáhnout kožené boty, je jejich naplnění ovsem. Boty naplňte ovsem či jinou obilovinou, kterou zalijete vodou. Oves se přes noc díky vlhkosti zvětší a roztáhne vaši obuv. Ráno zrno z bot řádně vyčistěte, aby vás nikde netlačilo. Po několikadenním nošení boty vyschnou a perfektně se přizpůsobí vaší noze.
  8. Pokud vás řežou okraje bot na patě, sáhněte po parafinové svíčce. Párkrát ní přejděte po okrajích paty a těsněji místa by měla povolit.
  9. Pokud vás tlačí jen špička boty, můžete ji roztáhnout pomocí utěrky, kterou pokapete octem a na několik hodin vložíte do přední části boty.

Jak vybrat správné boty?
Zřejmě byste nečekali, kolik žen ve skutečnosti nezná přesnou velikost svých bot. I z tohoto důvodu nosí o číslo menší / větší obuv a musí se pasovat s otlaky, případně jim vyskakuje pata při chůzi.

Pokud jste se v předchozích řádcích našli, měli byste si přeměřit nohu a ujistit se, zda nosíte správné číslo. Velikost snadno zjistíte, pokud se postavíte patou ke stěně a na papír označíte místo, kde je vaše noha nejdelší. Potom vyčíslete vzdálenost mezi patou a označeným místem.

Na jejich type záleží
Myslete i na to, jaké boty si chcete koupit. Pokud jsou to tenisky či holínky, které plánujete nosit s ponožkami, nohu si měřte v ponožkách, které běžně nosíte. V případě, že kupujete sandály či lodičky, nohu si změřte bosou.

Pochopitelně nohy jednoho člověka se mohou mírně lišit ve velikosti. Změřte si vždy obě nohy a boty zvolte podle velikosti větší nohy, aby vás nová obuv netlačila.

A na závěr ještě jedna dobrá rada. Nakupujte v e-shopu, kde si můžete boty ohlédnout z více úhlů. Zaměřte se na tloušťku podrážky, tvar špičky i velikost podpatku, abyste měli jistotu, že kupujete to, co jste hledali, a co vám bude sedět. No i kdyby náhodou ne, víte, na jaké finty se můžete spolehnout.

- Reklama -PR články

Další články autora

Jak zvyšovat svoje úspěchy v on-line světě

V dnešní moderní době je pro úspěch každé firmy nezbytné mít silnou online přítomnost. A jedním z klíčových...

Transformace průmyslu 4.0: cesta kinovacím a efektivitě

Průmysl 4.0 představuje revoluční transformaci v oblasti průmyslu, která integruje pokročilé technologie, digitalizaci a automatizaci s tradičními výrobními...

Svět moderních elektromotorů je vám blíž, než si myslíte

Během běžného dne si možná ani neuvědomujeme, že jsme obklopeni elektrickými zařízeními, která nám pomáhají při každodenních činnostech...

Máte zájem o čištění vzduchotechniky a odtahů? Rezervujte si službu co nejdříve

Poměrně často a v mnoha místech je využívána vzduchotechnika a nejrůznější odtahy. Aby však fungovaly, jak mají, je potřeba...